Już prawie 90 budów oddało nam folię

Zdrowe budowanie to nie tylko ekologiczne materiały, czy mniejsze zużycie energii w budynku. Zdrowe budowanie to również poszanowanie środowiska naturalnego w czasie powstawania domu.

Szanowni Państwo, projekt "Folia znika z budowy" zakończył się z dniem 31 grudnia 2014. Poniżej znajdą Państwo informację archiwalną dotyczącą programu.

Pozostawione palety czy opakowania po materiałach budowlanych nie tylko szpecą plac budowy, ale też utrudniają pracę ekipie budowlanej. Od początku 2009 roku Xella Polska wspólnie z firmą recyklingową Interseroh prowadzi na terenie całej Polski akcję „Folia znika z budowy”. Polega ona na bezpłatnym zbieraniu zużytych opakowań foliowych z placów budów i przekazywaniu ich do ponownego przetworzenia. Zysk dla środowiska jest podwójny: folia jest wykorzystywana powtórnie, a także nie zostaje wyrzucona do kontenera z innymi śmieciami lub zakopana w lesie czy spalona w ognisku (niestety to częsta praktyka w naszym kraju). Nie można również zapomnieć o korzyści dla inwestora i wykonawcy, którzy bez najmniejszego wysiłku pozbywają się problemu. Do połowy września 2009 roku odebraliśmy już folię z ponad 80-ciu budów w całym kraju. Do naszej ekologicznej, społecznej akcji przyłącza się coraz więcej firm.

A jak to działa? Bardzo prosto! Po rozpakowaniu palet odkładamy folię w jedno miejsce (tak, aby się nie zabrudziła i nie była wystawiona na działanie warunków atmosferycznych np. wiatru i deszczu). Po uzbieraniu się co najmniej 1m3 folii zgłaszamy chęć oddania zużytych opakowań. Podajemy adres budowy i umawiamy się na konkretny termin przyjazdu firmy recyklingowej. W umówionym terminie oddajemy uzbieraną folię. Czyż nie jest to proste?

Gdyby kogoś przerażał 1m3, który jest ilością minimalną, po którą przyjeżdża firma, uspokajamy, że na każdej budowie znajdzie się taka ilość. Szczególnie, że oddawać można folię nie tylko po materiałach SILKA i YTONG, ale również po produktach innych producentów.

Nie wahajmy się wziąć udział w akcji „Folia znika z budowy”. Przecież to nic nie kosztuje, a my będziemy mieć czysty plac budowy… oraz sumienie.

Szanowni Państwo, projekt "Folia znika z budowy" zakończył się z dniem 31 grudnia 2014. Skontaktuj się z nami: tel. 801 122 227.