300 pań, 26 miast
Akademia Kobiet Budujących w 2013 roku okazała się wielkim sukcesem

Wiosna to dobry czas na rozpoczęcie każdej budowy. Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong postanowiła zorganizować kolejną edycję w 2013 roku właśnie w tym okresie. W końcu na zdobywanie wiedzy nigdy nie jest za późno, a pozyskując ją na świeżo, można będzie zabłysnąć posiadanymi informacjami przed firmą budowlaną.

Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong w 2013 roku była wielkim sukcesem

W 26 miastach w całej Polsce, wiosną 2013 roku zorganizowano serię spotkań dotyczących szeroko pojętego tematu budownictwa, w których wzięło udział około 300 kobiet. Edycja okazała się wielkim sukcesem, ze względu na ogromną frekwencję. To udowodniło, że kobiety nie tylko interesują się aranżacją wnętrz, ale także kwestiami technicznymi związanymi z planowaniem budowy domu.

Podsumowanie tej edycji można zobaczyć tutaj:

Kobiety w budowlanym świecie – sondaże nie kłamią!

Podczas wiosennej edycji został przeprowadzony specjalny sondaż, który miał dać odpowiedź na kilka ważnych pytań dotyczących kobiet i ich zaangażowania w planowanie budowy domu.

  1. Motywacja, która przyświeca paniom decydującym się na budowę domu – 56% kobiet odpowiedziało, że zależy im przede wszystkim na komfortowym mieszkaniu znajdującym się blisko natury. 36% kobiet zaznaczyło, że mają potrzebę samodzielnego zaaranżowania przestrzeni i jej pełnego dostosowania do swoich potrzeb. Dla wielu pań, samodzielne zarządzanie budową jest szansą na stworzenie własnego miejsca na ziemi i formą realizacji marzeń.
  2. Dlaczego kobiety tak chętnie angażują się w budowę domu? – 55% pań odpowiedziało, że dom jest dla nich synonimem stabilności i budowania przyszłości, dlatego chcą mieć kontrolę nad tym, jak powstaje i jaki wpływ będzie to miało zarówno na zdrowie jego mieszkańców, jak i ogólną kondycję środowiska.
  3. Aktywny udział kobiet na różnych etapach budowy domu – 62% kobiet brało udział przy wyborze projektu domu. 51% kobiet decydowało o lokalizacji i wyglądzie działki. Co 4 kobieta biorąca udział w badaniu decydowała również o wyborze technologii, w której powstanie dom, a także o materiałach budowlanych, które zostaną użyte do jego stworzenia.
  4. Co dla pań jest największym wyzwaniem podczas budowy domu? – 45% kobiet odpowiedziało, że zdecydowanie są to kwestie gromadzenia środków finansowych, które są potrzebne do tak dużej inwestycji. 33% pań wskazało, że bardzo trudno jest znaleźć lojalną i solidną ekipę budowlaną, której nie trzeba pilnować na każdym kroku. 27% pań miało problem z podjęciem ostatecznej decyzji, którą technologię i materiały budowlane wybrać.

O tym panie rozmawiały podczas spotkań z cyklu Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong

Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong była dla wielu kobiet okazją do poznania całkiem nowych informacji na temat różnych aspektów budowy, jak i jej planowania. Miały także okazję rozszerzyć już posiadaną wiedzę, jak i skonsultować się z najlepszymi ekspertkami z branży budowlanej.

Głównymi tematami poruszanymi podczas spotkań były:

  • planowanie budowy,
  • kolejne etapy budowy domu,
  • wyzwania, na jakie trzeba się przygotować podczas budowy domu,
  • wpływ kobiet na budowę domu,
  • wybór technologii i materiałów do budowy domu.

Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong dawała także szansę na odbycie indywidualnych konsultacji z ekspertkami, podczas których panie mogły zadawać konkretne pytania, jak i uzyskać pomoc w kwestiach, z którymi nie są sobie w stanie samodzielnie poradzić.

Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong z pewnością była bardzo ważnym i potrzebnym wydarzeniem. Gratlujemy organizator akcji wspaniałego pomysłu!