Ekologiczna budowa, czyli seria spotkań z cyklu
Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong

Branża budowlana już od kilku lat wzbudza coraz większe zainteresowanie pań. Ciekawi ich nie tylko aspekt aranżacji wnętrz, ale także sama budowa od podstaw, jak i planowanie obszaru, na którym wymarzony dom powstanie. Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong powstała z potrzeby pogłębiania wiedzy dotyczącej budowy domu, jak i tworzenia wzorców, dzięki którym kobiety będą miały ważny głos w zakresie wyboru materiałów czy też innych ważnych kwestii decydujących o całokształcie budowy.

Jesteś kobietą, która chce mieć decydujący głos? Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong to inicjatywa dla Ciebie

Kobiece rozmowy o budowaniu domu wcale nie muszą być infantylne i płytkie. Kobiety wiele rozumieją, szybko zapamiętują ciekawostki, a także umiejętnie łączą fakty. Wszystko to sprawia, że są w stanie posiąść zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę niezbędną do planowania, jak i budowy domu. Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong miała za zadanie im w tym pomóc.

Z pomocą tej inicjatywy, swoją wiedzę o budownictwie pogłębiło wiele kobiet. Warto wspomnieć o edycji z 2013 roku, w której wzięło udział 300 kobiet z 26 polskich miast. To pokazuje, jak ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet cieszy się temat budowy domu. I to nie zwykłej budowy, ale także tej ekologicznej.

Wypowiedź na temat Akademii Moniki Mychlewicz, będącej w 2013 r. dyrektorem do spraw marketingu Xella Polska możemy obejrzeć na poniższym filmie:

.

Czego panie mogły dowiedzieć się na spotkaniach z cyklu Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong?

  • Jak rozmawiać z fachowcami?
  • Jak zaplanować budowę domu, aby jak najwięcej na tym zyskać?
  • Na co należy zwrócić uwagę na każdym etapie planowania budowy domu?
  • Jak przewidzieć we właściwy sposób przyszłe wyzwania, które pojawiają się w zakresie realizacji projektu?
  • Jak dobrać materiały potrzebne do budowy domu?

Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong była dla wielu pań okazją do wymiany doświadczeń, jak i zdobycia wiedzy prosto od ekspertek mających wieloletnie doświadczenie w branży. Spotkania przewidywały indywidualne konsultacje, na których panie mogły zadać interesujące je pytania i uzyskać na nie szczegółowe odpowiedzi.

Kobieta, która chce wziąć udział w pełnym planowaniu budowy domu musi posiadać rozległą wiedzę na ten temat. Będzie dzięki temu w świadomy sposób wypowiadała się na temat kwestii doboru materiałów, jak i związanych z planowaniem poszczególnych etapów. Mając tę wiedzę, wdrożenie ekologicznych zasad będzie już dużo prostsze. Wszystko tu opiera się na świadomości, jak i rozsądnym podchodzeniu do planowania budowy domu, co nie jest zadaniem wcale prostym.

Inicjatywy takie, jak Akademia Kobiet Budujących Silka Ytong są jednak nadal bardzo potrzebne. Im więcej ich powstanie, tym lepiej. Dzięki temu zaangażowanie kobiet w proces planowania budowy domu będzie dużo większe. Ponadto, będą one stały na straży, aby ekipy budowlane nie zanieczyszczały środowiska podczas tworzenia domu, a także aby były w stanie pracować na ekologicznych materiałach pozwalających na tanią eksploatacją budynku.

Zapraszamy na profil Akademii Kobiet Budujących Silka Ytong prowadzony na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/AkademiaKobietBudujacych/ a także na stronę internetową organizatora akcji: https://www.ytong-silka.pl/.