Alternatywa dla budowy domu
kupno eko-domu formą ochrony środowiska

Marzenia warto spełniać, ale przy tym nie należy zapominać o dobru nas wszystkich, a więc np. o ekologii. Środowisko w dobrej kondycji jest nam potrzebne do normalnego życia. Jeżeli będzie skażone, automatycznie będziemy narzekali na pogorszenie samopoczucia, zdrowie będzie podupadało, a cieszenie się z widoku przepięknej natury nie będzie możliwe.

Jeżeli chcesz mieć własny dom, nie musisz go budować pod podstaw. Na rynku dostępnych jest wiele domów, które można kupić. Decydując się na takie rozwiązanie zyskujesz wiele. Przede wszystkim:

  • nie tracisz czasu na planowanie budowy – dom jest gotowy do zamieszkania lub trzeba go jedynie wykończyć wedle uznania,
  • kupno gotowego budynku jest opcją bardzo wygodną,
  • pod względem finansowym wiele zaoszczędzisz kupując gotowy dom,
  • ochronisz środowisko, ponieważ nie będzie produkcji dodatkowych odpadów budowlanych.

ekologiczny dom

Ekologiczne nieruchomości w ofercie firm budowlanych

Wzrastające zapotrzebowanie na domy ekologiczne skłoniło inwestorów do ich budowy. Dzięki temu, obecnie w ofercie wielu biur nieruchomości można znaleźć już zrealizowane eko-projekty. Tym samym nie musisz decydować się na budowę domu od podstaw.

Najczęściej tego typu obiekty znajdują się na podmiejskich terenach, gdzie deweloper mógł wykorzystać teren zielony, na którym eko-dom wygląda najlepiej. Oczywiście do budowy takich obiektów są wykorzystywane materiały ekologiczne, a same budynki są energooszczędne. Ich eksploatacja nie będzie więc kosztowna. Ponadto, obiekty są wzbogacane także o szereg nowatorskich rozwiązań takich, jak rekuperacja czy pompy ciepła.

Ekologiczna działalność deweloperów jest obecnie bardzo rozwinięta, dlatego żaden inwestor nie będzie miał kłopotu ze znalezieniem odpowiedniej propozycji dla siebie.

Jeżeli naprawdę ekologiczne kwestie są dla Ciebie istotne, wybierz gotowe propozycje, zamiast dokładać kolejną cegiełkę do zanieczyszczenia środowiska. Rynek nieruchomości rozrasta się w zastraszającym tempie. Buduje się coraz więcej, i niestety nie tylko z materiałów ekologicznych. Tym bardziej istotne jest, aby pozyskiwać budynki już gotowe, które powstały w przyjaznej dla środowiska technologii. Więcej na tym zyskasz, niż stracisz.

Cechy, jakie powinien spełniać ekologiczny dom

Dom ekologiczny nie tylko jest wypełniony nowoczesnymi instalacjami, ale także powstaje w zgodzie z naturą poprzez użycie ekologicznych materiałów i właściwe zaplanowanie placu budowy.

Dom ekologiczny:

  • powstał z materiałów ekologicznych i przyjaznych dla środowiska,
  • ma prostą i zwartą bryłę
  • posiada rekuperację zamiast wentylacji grawitacyjnej,
  • ma niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną,
  • do ogrzewania są wykorzystywane odnawialne źródła energii, takie jak ekogroszek lub stosowane są nowoczesne systemy takie jak kotły kondensacyjne zasilane gazem lub pompy ciepła czerpiące energię z powietrza, gruntu lub wody,
  • posiada panele solarne, z których prąd można wykorzystać m.in. jako prąd do przygotowania ciepłej wody użytkowej.